7 zasad kupowania ubrań, które warto znać!
Moda

7 zasad kupowania ubrań, które warto znać!

            Budowanie codziennej garderoby powinno być przemyślane i odpowiednio dopasowane do indywidualnego gustu i urody. Tylko dzięki temu w szafie pojawią się ubrania, które będzie można ładnie ze sobą skomponować i podkreślić dodatkami, by stylizacja wyglądała modnie i wpisywała się we współczesne trendy. Poniżej przedstawiamy zasady, dzięki którym zakupy będą przyjemne, szybkie i przede wszystkim owocne!

1. Ubrania dopasowane do typu sylwetki

            Warto wziąć to pod uwagę zarówno podczas przymierzania sukienki, jak i koszulki z nadrukiem. Ubrania oversize’owe są obecnie niezwykle modne, jednak warto upewnić się, że  na naszej sylwetce będą prezentować się dobrze, czy jej po prostu nie zniekształcą i nie zaburzą jej sylwetki. Berry Malinowska w jednym ze swoich wideo[1] podkreśla atuty koszulek oversize’owych – duża ilość materiału pozwala z nim pracować, a więc podwijać i modyfikować, by podkreślił atuty sylwetki. Warto jednak ze zbyt dużym rozmiarem uważać.

2. Nie tylko na jedną okazję

            Zakupienie sukienki na wesele koleżanki czy bal karnawałowy, które nie będą mogły być założone nigdzie indziej ze względu na oryginalny charakter dopasowany tylko do tej okazji to poważny błąd zakupowy. Warto wybierać modele, które będą stałą częścią garderoby.

3. Wysoka jakość ubrań to podstawa

            Jakość materiału ma wpływ nie tylko na jego trwałość, ale też na wygląd ubrania oraz komfort, jaki zapewnia. Wysoka klasa tkaniny oraz perfekcyjne wykonanie sprawią, że ubranie będzie doskonale leżeć, będzie wygodne, zapewni cyrkulację powietrza, a po kilku praniach będzie miało niezmieniony kolor i kształt.

4. Odzież ponadczasowa

            Błędem jest kupowanie ubrań wyłącznie sezonowych, które modne są tylko przez określony i do tego niedługi czas. Jeśli 80% szafy składa się właśnie z takich modeli, wielce prawdopodobnie, że po sezonie konieczne będzie wymienienie ich wszystkich, gdyż stylizacja stanie się przestarzała. Warto stworzyć bazę ubrań idealnych na każdą okazję, które będą inwestycją na co najmniej kilka sezonów, a co najważniejsze, zawsze będą modne.

5. Szpilki, modna koszulka damska czy jeansy – wygoda to podstawa!

            Wybieranie ubrań, które nie krępują ruchów, nie cisną, nie uwierają, a są przede wszystkim wygodne to jedna z najważniejszych zasad kupowania odzieży. Zarówno elegancka sukienka, jak i koszulka z nadrukiem powinny mieć wygodny krój oraz być wykonane z materiału miłego dla skóry.

6. Odpowiednia ilość czasu na zrobienie zakupów

            Szybkie wybieranie i przymierzanie ubrań nie wróży niczego dobrego. Na zakupy odzieżowe należy dać sobie odpowiednio dużo czasu. Tylko dzięki temu można zwrócić uwagę na jakość materiału, upewnić się, że ubranie dobrze leży i jest wygodne.

7. Przemyślane zakupy   

           Wybierając się do galerii handlowej czy kupując w sklepie internetowym warto wiedzieć, czego się szuka. Dzięki temu o wiele łatwiej jest to znaleźć, a co najważniejsze, nie traci się czasu na przeglądanie całego asortymentu. To również sposób na to, by zgromadzić tylko te elementy garderoby, które są ze sobą spójne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *