Jak zmienić swój styl Poradnik
Moda

Jak zmienić swój styl? Poradnik cz. I

            Mimo noszenia modnych ubrań, które aktualnie są największym trendy, nie każda kobieta czuje się dobrze. Znalezienie własnego stylu nie jest trudne, jednak wymaga zastanowienia się nad kilkoma kwestiami. Dzięki nim w łatwy sposób dotrzeć można do rozwiązania obecnej sytuacji i znalezienia wyjaśnienia, dlaczego obecny styl nie daje satysfakcji oraz wysnucia wniosków, które pozwolą zakładać ubranie, które będą w 100% zgodne z gustem.

„Dlaczego ja to noszę?”

            Pierwszą z nich jest zwrócenie uwagi na to, co jest przeszkodą w ubieraniu się tak, jak nam się podoba. Czasem jest to dress code pracy, którego nie potrafimy obejść i dostosować do siebie, czasem dezorganizacja szafy, a innym razem krytyczna opinia znajomych. Na blogu Kameralna[1] prowadzonym przez Dorotę Zalepę przeczytamy:

            „Styl powinien być spójny z naszą osobowością, jest jak kropka nad i, która podkreśla cechy naszego charakteru. Dlatego ważne jest, by słuchać przede wszystkim swojego głosu, bez względu na panujące trendy i opinie innych ludzi.”

            Czy zawsze da się ubierać w swoim stylu? Oczywiście, że tak. W przypadku ustalonych zasad dotyczących w pracy czy szkole można pójść na kompromis, dzięki któremu małymi akcentami podkreśli się swoja osobowość i gust. Idealnym przykładem jest Tamara Gonzales Perea, blogerka i vlogerka znana jako Macademian Girl, która w wideo „Jak osiągnąć sukces, zaczynając od zera? – poradnik krok po kroku”[2] opowiada o czasach szkolnych, w których wszyscy nosili takie same mundurki. Jedynym sposobem na wyróżnienie się było dodanie do szkolnego ubioru zdobnych kolczyków, z których Tamara znana jest do dzisiaj.

Generalne porządki, czyli przegląd szafy

            Nie da się zacząć od nowa, jeśli nie wysnuje się wniosków z wcześniej popełnianych błędów. Również w znalezieniu własnego stylu trzeba zacząć właśnie od tego. Warto sprawdzić, jakie ubrania były do tej pory noszone, które z nich wciąż nam się podobają, które są zupełnie sprzeczna z naszym gustem, a które z nich do nas nie pasują, ale są niezbędne w pracy lub innych środowiskach, w których przebywamy.

            To dobry moment na to, by znaleźć alternatywy do tych elementów garderoby, które znalazły się w szafie tylko dlatego, że musiały.

Biała koszula z kołnierzykiem czy modna koszulka z nadrukiem – czy naprawdę muszę wybierać?

            Oczywiście, że nie! Styl casualowy nie wyklucza elegancji w miejscach i sytuacjach, które tego wymagają. Wśród niezbędników w damskiej szafie znajdują się zarówno elementy bardziej oficjalne, jaki na co dzień. Warto jednak wybierać je w podobnym stylu. Jeśli do typu cery pasują odcienie pastelowe, delikatne i jasne, to zakupienie eleganckiej, czarnej spódnicy ołówkowej czy granatowej koszulki z nadrukiem nie przyczyni się do stworzenia harmonijnej kompozycji.

           Warto zatem tworzyć swoje stylizacje w sposób zgodny z indywidualnymi preferencjami i możliwościami, które jednocześnie odpowiadają współczesnym trendom. Dzięki temu nasz ubiór będzie zawsze wyglądał modnie i stylowo, a my będziemy czuły się w nim doskonale i pięknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *