Jak zmienić swój styl
Moda

Jak zmienić swój styl? Poradnik cz. II

            Niezadowolenie z własnego ubioru przekłada się niezwykle często na samopoczucie i odwrotnie – kobieta, która ubrana jest modnie i we własnym stylu czuje się pewnie, pięknie i atrakcyjnie. Strój ma ogromnie ważne znaczenie w życiu wielu z nas, dlatego jeśli z różnych powodów obecnie znajdujące się elementy w szafie nam nie odpowiadają, warto je zmienić.

„Jakim typem kolorystycznym jestem?”

            Dużą uwagę zwraca się na typy sylwetki, jednak wciąż niewiele kobiet zastanawia się nad swoim typem kolorystycznym, a to niezwykle ważne w doborze odpowiedniego stroju, który doskonale dopasuje się do odcienia cery, koloru oczu i włosów. Na blogu Macademian Girl we wpisie „Jakim typem kolorystycznym jesteś?”[1] Tamara Gonzales Perea wyjaśnia:

            „Doskonale wiecie, jak wielka jest moja miłość do barw, odcieni, nieoczywistych połączeń. Mój typ kolorystyczny pozwala mi na eksperymentowanie i działanie w zgodzie z charakterem”.

            Mamy tutaj powrót do punktu z poprzedniej części artykułu nawiązującej do tego, by wybierać elementy garderoby, które są zgodne z nasza osobowością i stylem. Intensywne barwy lub pastelowe kolory? Wybieraj tak, by czuć się dobrze i pięknie, a strój był spójny z charakterem i typem kolorystycznym.

Koszulka z nadrukiem i szpilki – czyli modowe eksperymenty

            Nie da się znaleźć własnego stylu bez zaryzykowania podczas zakupów i przymierzenia, a nawet kupienia połączeń zupełnie nieoczywistych. Modowe eksperymenty to najlepszy sposób na to, by znaleźć fasony, które będą odpowiednie dla sylwetki, a więc podkreślą jej atuty, a ukryją mankamenty oraz kolory, które będą dopasowane do cery i jednocześnie, w których będziemy czuć się dobrze!

            Jeśli ulubiona stylizacja to awangardowe połączenie modnej koszulki damskiej, jeansów i szpilek, dlaczego by się tak nie ubierać? To doskonała możliwość wyrażenia siebie i przede wszystkim bycia sobą, gdyż stój może stanowić nieodłączny element nas i obraz naszej osobowości.

Kilka porad zakupowych

            Budując swoja garderobę od podstaw można mieć mętlik w głowie. Ilość ubrań do kupienia, wybór najlepszych rozwiązań i połączeń bywa naprawdę trudny. Warto więc odpowiednio przygotować się na to wyzwanie:

  1. Zakupy z listą – choć planowanie zakupów najczęściej pojawia się w obszarze produktów spożywczych, a robienie listy ubrań do kupienia wydaje się co najmniej dziwne, to jest to jednak sprawdzony sposób, by stworzyć dobrze wyposażoną garderobę. Opcja ta pozwala także skrócić czas zakupów – wiedząc, że do sklepu przyszło się po klasyczne jeansy i damską koszulkę z nadrukiem w białym kolorze, naszej uwagi nie będą odwracać inne ubrania.
  2. Baza ubraniowa stworzenie garderoby warto zacząć od zakupienia modeli dopasowanych do różnych okazji. W szafie powinny znaleźć się zarówno ubrania eleganckie, na spotkania biznesowe czy randkę, jak i bardziej casualowe, na co dzień lub wyjścia ze znajomymi.
  3. Twórz zestawy – podczas zakupów warto od razu kompletować ubrania w całe stylizację, mając jednocześnie na uwadze możliwość połączenia ich z posiadanymi elementami garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *