Koszulka z nadrukiem
Moda

Koszulka z nadrukiem – w jakich stylizacjach sprawdzi się najlepiej?

            Koszulki z barwnymi lub subtelnymi nadrukami są wśród największych trendów już od kilku sezonów. Zapewniają nie tylko niezwykłą wygodę podczas codziennych zajęć, ale też ogromne możliwości w stylizacji. Można z nich tworzyć zestawienia półformalne, czyli typowe dla smart casual, jak i zupełnie luźne i sportowe. Podpowiadamy, z jakimi elementami garderoby łączyć koszulki, by nie popełnić modowego faux pas.

Klasyka, czyli koszulka z napisami, jeansy i tenisówki

            Styl a’la sportowy to jeden z najczęściej wybieranych zarówno wśród osób młodych, jak i nieco starszych. Jest wygodny, odpowiedni zarówno do szkoły, jak i wielu miejsc pracy, gdzie nie wymagany jest biznesowy i bardziej formalny dress code. Jakie koszulki zestawiać z jeansami? Najlepiej prezentuje się kontrast między górną częścią stylizacji, a dolną. Świetnie wyglądać będzie zarówno połączenie białych spodni z czarną koszulką z nadrukiem, jak i ciemnogranatowych jeansów z koszulką białą lub w bardzo jasnym kolorze.

Total look, co warto o nim wiedzieć?

            Monochromatyczny, czyli jednokolorowy strój to niezwykle ciekawa stylizacja, która nie wymaga specjalnych umiejętności i posiadania wiedzy w zakresie mody. W łączeniu elementów garderoby o tym samym kolorze istotna jest wyłącznie jedna zasada – im więcej na siebie założysz, tym lepiej wyglądasz. Oznacza to, że do białych jeansów i białej koszulki, dobrze jest dorzucić kardigan, espadryle i baseball’ówkę w tym samym kolorze. Warto natomiast bawić się fakturami materiałów, by stylizację total look uczynić ciekawszą.

Smart casual – czy koszulka z nadrukiem będzie odpowiednia?

            Zdania na ten temat są podzielone. Wiele stylistek, w tym Zofia Kulewicz, prowadząca videobloga ZOPHIA Osobista Stylistka[1] uważa, że w stylu smart casual koszula to jedyne rozsądne rozwiązanie. Alternatywą, która jednak nie powinna wstępować, jest biała koszulka polo, jednak zwykłe koszulki i t-shirty nie powinny być komponowane w takich stylizacjach.

            Wiele osób jednak tworzy takie zestawienia i nie można odmówić im atrakcyjności. Dobrze dopasowana koszulka z napisem lub logo firmy, marynarka sportowa oraz mniej eleganckie mokasyny to niezwykle ciekawe połączenie. Jest to wciąż całkiem elegancka stylizacja, ale mająca jednocześnie więcej luzu. Dla wielu to styl pomiędzy typowym casualem a smart casualem.

Koszulka i spódnica ołówkowa – czy to ma rację bytu?!

            Oczywiście, że tak! To jedno z najmodniejszych połączeń, które wykorzystuje wiele kobiet, chcąc uczynić stylizację sportową nieco bardziej kobiecą. Aby tego dokonać, wystarczy zestawić luźną, ale nie za dużą modną koszulkę damską, najlepiej z nadrukiem oraz spódnicę ołówkową, ALE UWAGA, nie w wersji oficjalnej, a bardziej sportowej. Jednym z największych trendów ostatnich sezonów jest połączenie czarnej spódnicy ołówkowej ze skóry ekologicznej i białej koszulki z czarnym napisem, najczęściej hasłem lub jednym słowem. Do tego wygodne espadryle lub sandały na słupku i można podbijać świat!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *