Modna koszulka dla dziecka
Dla dziecka, Moda

Modna koszulka dla dziecka – wybieramy wzór, krój i materiał

            Wbrew wszelkim pozorom dzieci przywiązują dużą uwagę do tego, w co się ubierają. Strój musi zgadzać się z ich osobowością, zainteresowaniami i indywidualnym stylem. Wybierając koszulkę dla dziecka, warto sugerować się tym, co lubi. Istotne są nie tylko ulubione kolory malucha, ale również motywy nadruków. Wśród najczęściej wskazywanych przez dzieci są oczywiście bohaterzy z ulubionych bajek i gier.

Koszulka z nadrukiem dla dziecka – jaki wzór?

            Postaci z bajek i gier zajmują pierwsze miejsce i żaden modny wzór z pewnością go nie wyprzedzi. Koszulka z takim nadrukiem będzie świetnym elementem stroju do szkoły i do zabawy. Kolorowe motywy są idealne dla dzieci, odzwierciedlają ich radosne usposobienie i energię, dlatego wśród dostępnych modeli w sklepach internetowych z koszulkami znajduje się tak wiele modeli o intensywnych, jasnych, a nawet neonowych kolorach – które de facto są jednym z największych trendów na sezon wiosna-lato 2019.[1]

Czy warto wybierać modne motywy dla dziecka?

            Do innych modnych nadruków na koszulkach dla dzieci zaliczyć można akcenty florystyczne, szczególnie motywy tropikalne, które zdominowały nie tylko stylizacje w ubiorze, ale również we wnętrzach. Dla dzieci tworzone są bardziej kolorowe i dostosowane do wieku kompozycje, które przedstawiają egzotyczne kwiaty czy liście monstery w zupełnie innej odsłonie. W ten sposób stylizacja dziecka jest modna, ale jednocześnie nie odbiega od dziecięcego charakteru.

            Rzadziej dla dzieci wybiera się napisy, hasła i sentencje. Są nico poważne i niezrozumiałe dla maluchów. Jeśli rodzicom bardzo zależy na takim wzorze dla malucha, warto wybrać koszulkę ze śmiesznym nadrukiem, na której napis będzie zabawny, dotyczący charakteru dziecka lub komicznej sytuacji z jego udziałem.

Materiał koszulki – jaki będzie najlepszy?

            Najlepszą tkaniną na koszulki dla dzieci jest bawełna. Jej jakość sprawia, że ubranie jest wygodne i zapewnia komfort podczas codziennych obowiązków, a w przypadku dzieci – przede wszystkim zabawy. Bawełna znana jest z:

  • właściwości higroskopijnych
  • trwałości, która zapewnia piękny kolor i niezmieniony fason mimo wielokrotnego prania
  • odporności na działanie wody.

            Dodatkowo materiał nie elektryzuje się, dopasowuje się do ciała, a materiał jest gęsty i lekko połyskujący.

Jaka bawełna jest najlepsza i od czego zależy jej jakość?

            Za najwyższa klasę bawełny uznaje się Prima Cotton oraz bawełnę egipską. Jej jakość zależna jest przede wszystkim od stopnia dojrzałości włókien, których użyto do przędzenia. Koszulki bawełniane o kiepskiej jakości uszyte zostały z bawełny z ostatnich zbiorów – nie mały one możliwości ani czasu dojrzeć ze względu na przymrozki. Dorota Zalepa na blogu Kameralna[2] wskazuje dodatkowo, jak ważny dla jakości jest sposób wytworzenia przędzy oraz przebieg procesu merceryzacji, czyli płukania roztworem wodorotlenku sodowego naprężonej tkaniny lub przędzy. Te wszystkie czynniki sprawiają, że koszulki dla dzieci są dobrej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *