Najczęściej popełniane błędy modowe
Moda

Najczęściej popełniane błędy modowe – czego warto unikać?

            Skomponowanie modnej stylizacji nie powinno być trudne, a jednak wielu osobom sprawia nie lada wyzwanie. Łączenie ubrań, ich kolorów, wzorów, faktur, a także długości i kroju musi być odpowiednie, by wyglądać dobrze. Co powoduje, że najlepsi styliści łapią się za głowę? Jakie błędy modowe są niedopuszczalne?

1. Zbyt skąpe ubrania

            Nawet w przypadku pięknych i zgrabnych sylwetek istnieje limit odkrytego ciała. Choć lato sprzyja mniej zakrytym stylizacjom, to do szortów czy krótkiej spódniczki warto dodać modną koszulkę damską zamiast krótkiego topu.

2. Zbyt dużo wzorów

            Czy kropki, paski i kwiaty mogą wyglądać dobrze w jednej stylizacji? Tak! O niebanalnych połączeniach marynistycznych pasów z kwiatami czy kraciastego total looku wspomina Tamara Gonzales Perea, stylistka, blogerka i vlogerka:

            „Jeśli jesteś szczupła i wysoka, otaczaj się dużymi wzorami, jeśli niska i drobna, raczej małymi, subtelnymi. Panie plus size wbrew powszechnej opinii, mogą nosić duże wzory, po prostu umiejętnie przykrywając je w newralgicznych punktach.”[1]

            Chcąc wyglądać modnie i stylowo, warto skorzystać z dostępnych w internecie poradników, ponieważ z takiej ilości wzorów bardzo łatwo wyczarować nieuporządkowany misz-masz.

3. Oversize nie dla każdego

            Nie każda sylwetka będzie dobrze prezentować się w oversize’owej koszulce z nadrukiem czy płaszczu. Warto dobierać ubrania do swojej sylwetki, akceptując jej mankamenty i nie podkreślać ich strojem, a subtelnie maskować.

4. Biżuteria – nie zawsze wskazana

            Pięknie zdobione bluzki nie wymagają dodatków, które miałyby uatrakcyjnić ich wygląd. Wręcz przeciwnie, duża kolia sprawi, że całą stylizacja nie będzie miała w sobie stylowego glamouru, a jedynie charakter zbyt ozdobny i ordynarny.

5. Koszulki z napisami o znaczeniu, którego nie znasz

            Hasła, cytaty i sentencje na koszulkach to trend utrzymujący się od kilku sezonów. Warto jednak wiedzieć, co oznaczają lub do czego nawiązują, by nie popełnić modowego faux pas.

6. „Detale nie są ważne”

            Wręcz przeciwnie! To okulary przeciwsłoneczne, pasek do spodni czy bransoletka są wykończeniem stylizacji. Warto więc dobierać je w sposób przemyślany. Dzięki temu strój będzie podkreślony i dopełniony.

7. Ubrania rozmiar mniejsze

            Nie ma nic gorszego zarówno pod względem wizualnym, jak i komfortu, niż zbyt ciasne ubrania. Argument „bo kiedyś się mieściłam” lub „na pewno się rozciągnie w praniu” warto wyrzucić do kosza. UBRANIA KUPUJEMY DOPASOWANE DO POSIADANEGO ROZMIARU. Nie może być inaczej, gdyż ani to nie zapewni dobrego wyglądu, ani wygody.

8. Zbyt wysokie buty

            Rodzaj obuwia warto dopasować do okoliczności. Bardzo wysokie szpilki idealne są na wesele, jednak nie wpisują się w dress codebiznesowy. Warto też zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy rodzaj obuwia pasuje do posiadanego wzrostu i budowy sylwetki. Kobiety niższe nie powinny zakładać przesadnie wysokich obcasów, gdyż to zaburzy proporcje ich sylwetki, natomiast buty tzw. kaczuszki nie będą dobrze prezentować się na kobietach plus size.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *